Yeni Twitter Görünümü Aktif Oldu

Yeni Twitter Görünümü Aktif Oldu

9 Aralık 2011
Umut

Twitter Kapak Fotoğrafı İçin Tıklayın.

Youtube’dan sonra, en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan Twitter‘da yeni tasarımına bugün itibariyle geçmiş bulunuyor.Yeni tasarımın asıl amacı yeni kullanıcıların twitter’ı karışık bulması ve aktif olarak kullanamamaları ön planda duruyor.Şaka gibi gözüksede yeni kullanıcıların bir çoğu Tweet dahi atmayı beceremiyordu, ancak yeni tasarım ile birlikte bu sorun ortadan kalkacak gibi gözüküyor.

 

Twitter‘ı karışık buluyorum diye Twitter kullanmıyorsanız bugün itibariyle artık böyle bir bahaneniz olmayacak..Sadece karışıklık durumundan dolayı yeni tasarıma geçiş olmadı, daha birçok özellik eklendi.

 

 

Ticari sayfaların, kişisel sayfalardan ayrılması için de yeni özellikler eklendi.Marka tanıtımlarını yapan sayfalar Facebook’ta ki gibi bir görünüme büründü.Marka tanıtımı yapan  sayfalarının  en önemli özelliklerden biri ise kendi logo ve mesajlarını daha belirgin hale getirmek ve özelleştirme hakkına sahip olması, bu özelliğin ise ‘Coca-Cola, Dell, Disney, General Electric’ gibi büyük şirketlerin kullanımında olması.

 

 

 

 

Ayrıca iPhone ve Android cihazlar içinde yeni twitter için uygulamalar güncellendi.Hemen Apple Store ve Android market üzerinden güncellemelerinizi yapabilirsiniz.

 

Yeni Twitter anasayfa düzeninde profil bilgileri, önerilen takipçiler ve gündemdeki başlıklar alanı sol bloka taşınmış yani sağ blok olduğu gibi sol blokta yer alıyor.

 

Aşağıdaki videoyu izlerseniz yeni twitter‘ın kullamının oldukça işlevsel olduğunu farkedeceksiniz.Eğer hala yeni tasarım sayfalarını göremiyorsanız http://fly.twitter.com/ adresini ziyaret edin.

Tasarım şuan için mobil cihazlarda aktif halde, yeni tasarıma tam anlamıyla geçmek için Twitter çalışanları şu günlerde fazla mesai yapacak gibi gözüküyor, bugün duyrulan ve tamamen özellikleriyle birlikte tanıtılan yeni görünümün en geç 1 hafta içerisinde aktif olması bekleniyor.

Benzer İçerikler
Yazar Hakkında
İstanbul üniversitesi diş protez teknolojisi öğrenci.Uzun zamandır Html ve Css dillerinde tasarımlar ortaya çıkarmakta ve wordpress yazılımcısı.
Konuya Yapılan Yorumlar


  ipek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde gönderilmiş.

  neden ben yeni Twitter'a hala geçemedim?  Ayşe nur tarafından 31 Ocak 2012 tarihinde gönderilmiş.

  BENDE HALA YENI TWITTER'A GECEMEDIM! NASIL YAPACAGIM?  serap tarafından 04 Şubat 2012 tarihinde gönderilmiş.

  Ya denedim denedim olmadı http://www.sosyarac.com/yeni-twittera-nasil-gecis… adresinden de inceledim oradada da biraz bahsi geçmiş ama birkaç gün beklemek gerekiyor sanırım. Başka geçemeyen var mı arkadaşlar